Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  
Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram

DUS ho Cross 2015

Autor: Katka Dátum: 16.6.2015 Zobrazenia: 732 x
V nedeľu 14. júna 2015 sa "u nás" v Bánovskom okrese na kúpalisku v obci Krásna Ves konala ďalšia z veľmi podarených bežeckých akcií z organizátorskej dielne ultramaratóncov Adama Lisého a Jána Pristacha. Tak ako aj na ich zimnom behu Trojkráľová Trojka, aj tento pretek sa beží v malebných Strážovských vrchoch, len trošku na inom mieste – konkrétne z obce Podlužany (kam nás z Krásnej Vsi zaviezol zajednaný autobus) po kopčekoch cez prírodné rezervácie Ľutovský Drieňovec, Udrina a Smradľavý vrch naspäť do Krásnej Vsi. Hoci sme počas behu vychytali 30-34°C mierne pod mrakom a išlo nás od horúčav počas behu priDUSiť, tak názov preteku je odvodený zo skratiek týchto troch rezervácií a s našimi umierajúcimi červenými tvárami nemal nič spoločné. :) Ale bežalo sa prevažne v tieni lesov, a tak kto mal vodu so sebou alebo z troch občerstvovačiek na trase, mohol si beh naplno vychutnávať napriek páľave a kilám potu. Petrík sa tentoraz rozhodol robiť nesúťažne dvorného fotografa a lietaním hore-dolu medzi nami nabehal slušné kilometre – takže nasledovné fotečky sú prevažne od neho. :) Celkovo bolo 41 bežcov (9 žien), trať mala parametre 15 km a 720 m stúpania a mne sa ju podarilo zabehnúť s časom 01:37:20 na 2. mieste medzi ženami. Vychutnali sme si krásnu, miestami až "chorvátsku", prírodu, v cieli sme sa dosýta vyčľapkali v ľadovom potoku a bazéne a postretávali sa znovu so skvelou partiou ľudí. :) Deň využitý k nadmernej spokojnosti.
DUS ho Cross 2015 - logo
Takéto krásne logo má DUS ho Cross ... :)
DUS ho Cross 2015 - na štarte
Prichádzame autom ku kúpalisku v Krásnej Vsi a dávame už takmer povinnú foto pred behom z edície "kým sme ešte pekní" (hlavne Petrík :)).
DUS ho Cross 2015 - na štarte
Na registračke stretávame kúsok nášho obľúbeného ľudu – Nadenku, Tomáša a Peťa. Debatujeme, pripravujeme sa a Naďka je nerozhodná či ísť bežať alebo nie. Nakoniec sa rozhodne si to s nami predsa len zabehnúť a posiela ma pre kľúče od auta za rozbehávajúcim sa Tomášom, ktorý prebieha chvíľku predtým okolo. Kto ho pozná, vie, že dobehnúť ho nie je žiadna sranda, ale ja som šikovná a podarilo sa mi to. Že vďaka tomu, lebo sa otočil smerom ku mne a bežal naspäť, nie je vôbec podstatné. :D
DUS ho Cross 2015 - prostredie trate
Kým nás naberá autobus a odváža na štart do obce Podlužany, Petrík si už cupitá naproti z Krásnej Vsi a zaznamenáva prírodu ...
DUS ho Cross 2015 - prostredie trate
... a veľká vďaka mu zato, lebo popri behu som si stíhala všímať len chodníček a najužšie okolie, na kochanie sa výhľadmi neostával čas.
DUS ho Cross 2015 - prostredie trate
Na viacerých úsekoch trasy sa prebiehalo cez nádherné rozvoňané borovicové háje za sprievodu spievajúcich cvrčkov, naokolo skalky a po zemi popadané šušky ... chýbali len morské vlny, rozbíjajúce sa o pobrežie a bolo by to presne ako v Chorvátsku. :)
DUS ho Cross 2015 - prostredie trate
Chodníčky ako stvorené pre beh, do týchto končín chodievame s Petríkom aj trénovať ... :)
DUS ho Cross 2015 - prostredie trate DUS ho Cross 2015 - prostredie trate
DUS ho Cross 2015 - prostredie trate
Na jednej časti sme si užili aj prekážkový Spartan Race v podobe desiatok popadaných stromov, ale organizátori veľmi dobre označili cesty najmenšieho odporu, a tak sa tento úsek dal pomerne rýchlo a ľahko zvládnuť. :)
DUS ho Cross 2015 - Tomáš Podpera
A už Petrík stretáva prvého bežca – Tomáša Podperu. Tomi znovu zabehol z nás všetkých najrýchlejšie, s časom 01:16:28.
DUS ho Cross 2015 - občerstvovačka
Jedna z troch kontrol a vodných občerstvení na trase a beží najrýchlejšia žienka, Dáška Švančárová – s časom 01:35:34.
DUS ho Cross 2015 - bežci
Valí si to aj kamarát Jarko Jandúch so svojimi päťprsťákmi (01:37:00) a 3. ženička v poradí, Majka Selešová (01:38:21). Ja zvyčajne začínam prvé kilometre medzi poslednými, lebo mi dlhšie trvá, kým sa poriadne rozbehnem a až priebežne potom predbieham ľudí do kopcov a pri zbehoch – a tak posledné kilometre už dýcham Majke a Jarkovi na chrbáty, ale jeho už tesne nedobehnem. :)
DUS ho Cross 2015 - Katka
Bežím prezlečená v kostýme za červenú papričku ... ale liať si vodu na hlavu je v tom teple super vec. :)
DUS ho Cross 2015 - Katka
Jedna z nástrah bežeckého sveta – môže Vás za jazdy vcucnúť do kríkov ...
DUS ho Cross 2015 - občerstvovačka
Jeden z pretekárov nachádza aj Petríkovu vypadnutú fľašu, ďakujeme. :) Starostlivé dievčiny na poslednej občerstvovačke – ja už nezastavujem, do cieľa nie je ďaleko.
DUS ho Cross 2015 - bežci
Naďka aj s parťákom zbieha kúsok nad Krásnou Vsou :) ...
DUS ho Cross 2015 - Katka v cieli
Dobieham do cieľa – "fotené" z dronu od Michala Valčíka, ktorý vytvoril pekné video z vtáčej perspektívy z celého podujatia. – môžete si ho pozrieť TU.
DUS ho Cross 2015 - organizátori
Neúnavný organizátorský kútik ...
DUS ho Cross 2015 - ľadový kúpeľ
Kúpeľ v podaní dvoch ľadoborcov Petríkov - v cieli sa rozhorúčení na striedačku váľame v priľahlom ľadovom potôčku, lebo asi niet lepšej regenerácie pre telo ako keď vás chlad bolí až do morku kostí. :D
DUS ho Cross 2015 - kúpeľ
A potom veget v teplejšej vode v pánskom podaní Petrík, Peťo a Tomáš.
DUS ho Cross 2015 - Katka s čerešňami
Peťo je nejaký smutný, že sme ho nechali v bazéne samého a išli sa napráskať našich domácich čerešní, ktoré nakoniec chutili polovičke kúpaliskového osadenstva :) ...
DUS ho Cross 2015 - vítazi
A vyhlasovanie výsledkov – blbo som sa postavila, takže zľava 1., 2. a 3. miesto. :)
DUS ho Cross 2015 - vítazi
Víťazní chlapi stoja správne ... :) posledné debatovačky a fotky s našimi, kým sa poroztrúsime domov.
DUS ho Cross 2015 - v cieli
Fotka od Zuzky Pristachovej - v zložení Ľuboš, Jarko, ja, Naďka a Peťo. Teším sa na ďalšie stretnutie ... :)
DUS ho Cross 2015 - medaily
Na preteky od organizátorov DUS ho Crossu sa oplatí chodiť už len (a nie len) pre pekné jedinečné medaily... :) super nápad!
DUS ho Cross 2015 - medaily
Diplom so špeci medailou, vystavím na pamiatku "do vitrínky". :)

Ďakujeme s Petríkom veľmi pekne organizátorom za výborne zvládnuté podujatie a aj kamarátom, spolubežcom za príjemne strávené chvíle. Sem sa v budúcnosti budeme určite veľmi radi vracať. :)

Katka
Komentáre:
Informovať ma o nových komentároch
© 2020 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová