Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  
Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram

Za krásami Liptova

Autor: Katka, Petrík Dátum: 29.4.2015 Zobrazenia: 472 x
Jednu aprílovú sobotu sme sa vybrali s Katkinými rodičmi a bratom na "rodinnej vejlet", a kým si jej oco spĺňal sen poletovaním vo veternom tuneli v Aquaparku Tatralandia, my dvaja sme sa šli trochu prebehnúť po liptovskom chotári - cca 17 km a 1000 m stúpania. Cestou nás vysadili v Bobrovníku a odtiaľ sme sa krivoľako cez nejaké tie grúne bežmo presunuli do dedinky Kalameny. Tam sme sa o pár hodín opäť všetci stretli.
Čerenová
Z Bobrovníka bežíme cez Bukovinu a na lúke pod Liptovskou Annou sa nám otvára výhľad na utešené chalúpky, v pozadí kopec Čerenová.
Pravnáč
A toto je jeden z našich dnešných cieľov - Pravnáč. Nezdá sa, no strmčina riadna. :)
Čerenová
Ďalší pohľad na Čerenovú nad nádhernými zazelenanými lúkami - pastva pre oči.
Liptovská Anna
Cintorín a drevená zvonica v Liptovskej Anne.
Pod vrcholom Pravnáča sa očividne nedávno prehnala nejaká fujava, kopec stromov ešte nebolo popílených. Na vrchol sme mali problém sa vôbec dostať, nakoniec sme sa úspešne prepchali uzučkou cestičkou. Tu sa nám prvý krát odkryl výhľad na Veľký Choč.
Z vrcholu sa kocháme pohľadmi na Západné Tatry, Liptovskú Maru aj Nízke Tatry, medzerou medzi stromami sa dali zahliadnuť aj Stoh a Rozsutce.
Povinné "svojky", aby bolo jasné, že sme tam naozaj boli. :D
poniklec slovenský
Miestami nám pri nohách kvitnú roztrúsení huňatí krásavci - poniklece. Katka sníva o tom, že v Ikei spravia raz nie len plyšové mrkvy a brokolice, ale aj poniklece. :D
Naproti vidíme, ako báčik so stádom ovencií už zrejme pracujú na májovej bryndzi. :)
Ráztoka, Baranec
Ráztoka a za ňou majestátne sa vypínajúci Baranec.
Liptovský hrad
Trasa nás privádza na zrúcaninu Liptovského hradu, alebo skôr hrádočku, pretože rozlohou je ozaj skromný. Stále je rozoznateľný celý pôdorys hradu, kde-tu sa zachovali aj väčšie časti pivničných priestorov. Sú tu novopostavené drevené mostíky, krásny šindľový prístrešok a lavičky na sedenie ...
Liptovský hrad Liptovský hrad
... no a samozrejme, neskutočné výhľady na Veľký Choč a okolie.
Liptovský hrad
V pozadí dedinka Malatiná. Z hradu zbiehame na lúky dolu vľavo a tešíme sa na čerešničku programu :) ...
Liptovský hrad Veľký Choč Liptovský hrad Liptovský hrad
Parádny beh zakončujeme kúpaním sa už s celou famíliou vo voľne pohodenom prírodnom geotermálnom jazierku v Kalamenoch. Unavené nohy si oddýchli v príjemne teplej vode, okolo 30°C. Čľap-čľap. :)
Kalameny - termálne jazierko Kalameny - termálne jazierko
Náš kamarát túto fotku nazval "Rozprávka o škriatkovi a morskej panne". :D
Kalameny - termálne jazierko
Kto chcel, mohol si vychutnať aj perličkový kúpeľ.
Čo viac k spokojnosti treba, ako deň strávený v krásnej prírode s dobrými ľuďmi a s trsmi dobre dozretých bodkovaných banánov po behu? :D S touto "skvostnou" fotkou (ksicht a popolnica) sa s Vami lúčime a tešíme sa na ďalšie výlety za krásami Liptova ... :-)

Katka a Petrík
Komentáre:
28-04-2015 21:09

Výrazy pána Januru patria do knihy " Život po mozgovej príhode", inak krásne fotečky:D
Informovať ma o nových komentároch
© 2020 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová