Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

Dekoratívny lopárik pre Zbojnícku chatu

Autor: Katka Dátum: 20.1.2015 Zobrazenia: 672 x

V rámci predvianočného vypaľovania som dostala hromadnejšiu objednávku od kamarátky Kiky Kapusňákovej, švárnej to turčianskej devy, ktorá mi zadala úlohu pripraviť pre ňu vypaľované dekoratívne lopáriky s motívom horských chát vo Vysokých Tatrách. :) Mne sa hneď zablýskalo v očiach, lebo niečo podobné som už nejaký čas šípila, že by som chcela vytvoriť.

Kika momentálne pracuje na Téryho chate v Malej Studenej doline a tieto lopáriky zamýšľala ako podarúnky pod stromček pre vedúcich chatárikov. :) Ako prvú som pre ňu vypálila Zbojnícku chatu vo Veľkej Studenej doline a tento článok bude práve o nej - Kika ju zaniesla pre nových chatárov, lopárik by sa teraz mal nachádzať niekde v tamojšej jedálni. Ešte som ho nebola pozrieť, ale dosť možne ho tam pri svojich potulkách niekde uvidíte - ja sa tento rok tiež na Zbojničke určite rada zastavím a poteší ma, ak ho tam náhodou uzriem kdesi povesený. :)

Ako druhú úlohu mi milé Kiko zadalo ďalšie dva lopáriky. Príbeh aj s fotkami o nich nájdete tu - Dekoratívny lopárik pre Zamkovského a Téryho chatu. Práca na všetkých troch ma veľmi bavila, a hoci mi zabrala značné množstvo času, bol to čas pre dušu príjemne strávený a som tomu veľmi rada. :) Poďme sa pozrieť bližšie práve na lopárik s motívom Zbojníckej chaty.

Dekorativny lopárik s motívom Zbojníckej chaty

Z mnohých rôznych uhlov pohľadu na chatu a jej okolie som si vybrala záber kúsok od Sesterského plesa smerom do Veľkej Studenej doliny v pozadí so Slavkovským štítom (2452 m) a Slavkovskou kopou (2346 m). Podrobnejší popis postupu pri vypaľovaní som rozobrala v článku o lopárikoch Zámkovského a Téryho chaty - aj keď to nie je až taká veda, ale už by som sa opakovala, tak môžete nazrieť tam. :) Taktiež, ak Vás zaujíma aký vypaľovací nástroj používam, kuknite na článok DIY vypaľovacie pero.

Dekorativny lopárik s motívom Zbojníckej chaty

Zbojničku som po vypálení ošetrila ľanovým olejom - na fotke hore je lopárik čerstvo natretý, preto tá servítka. Celkovo mi práca na ňom zabrala cca 14 hodín čistého času.

Dekorativny lopárik s motívom Zbojníckej chaty

Keď som mala hotovo, tak už stačilo len počkať pár dní na suchšie slnečné počasie kvôli fotkám - na tých v interiéri totiž tak pekne nevynikne tieňovanie. Spoločnosť mi pri tom robili aj naše dve biele hafuše - Benik pózuje na fotke s vyčítavým pohľadom, že ako som si mohla dovoliť doniesť drievko, ktoré nie je určené na hádzanie a provokovať ho ním. :D Slečinku Conie som musela držať pod pazuchou zároveň s tým, ako som fotila, pretože ona sa zvykne vždy nacapiť priamo do objektívu a vyoblizovať sklo. :D

Dekorativny lopárik s motívom Zbojníckej chaty

Po nafotení, posledná úloha spočívala v zabalení lopárika do poštou odosielateľnej podoby, keďže som s Kikou nemala zrovna príležitosť stretnúť sa osobne. :) Na to výborne slúžia napr. kartóny zo škatulí od našich bežeckých topánok - trošku koníčková deformácia. :D Mimochodom, na krabici je moje obľúbené motto. :)

Dekorativny lopárik s motívom Zbojníckej chaty

Nuž, tak takto som povypaľovala jeden z troch lopárikov s motívom horských chát pred Vianocami 2015. Kike veľmo pjekne ďakuvám a tuho sa teším, čo ďalšie sa mi priveje pod ruky na mojej pyrografickej ceste v roku 2016. :) Už sa toho zaujímavého rysuje veru dosť ...Zaujal Vás tento lopárik a tiež by ste mali záujem o niečo podobné? Ďalšie z mojich diel môžete zhliadnuť v oddelení pyrografia na našej stránke, prípadne na fejsbúčku - Janurka Pyrography Art. Tiež ma môžete priamo kontaktovať na janurky@janurky.sk. :)
>
<
X
Komentáre:
Informovať ma o nových komentároch
© 2020 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová