Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

Inovecký "maratón" 2015

Autor: Petrík Dátum: 30.3.2015 Zobrazenia: 455 x

V sobotu 28. marca 2015 sa v pohorí Považského Inovca konala veľmi pekná turisticky ladená komorná akcia – Inovecký "maratón". Jej náplňou boli tri výstupy na vrchol Inovec (1042 m.n.m.) – vždy z inej strany a inou trasou. Celková dĺžka "meraného úseku" bola 26,5 km a vyše 2000 m stúpania. Štart bol v dedinke Dubodiel.

Inovecký maratón 2015 - na štarte
Na štarte v Dubodieli

Väčšina účastníkov dorazila na štart smerom z Trenčína naraz jedným autobusom, ja s Katkou ako buržuji autom. :) Pre našu obhajobu, dostať sa do Dubodiela busom od Bánoviec v sobotu ráno je prakticky nemožné. Spočiatku sme si teda mysleli, že tam budeme jediní. :D Z autobusu sa ale našťastie vyrojil slušný počet účastníkov na čele s "bossom" preteku. Chytro nás ešte dopísal do štartovej listiny (ostatných zapísal už v autobuse), pár fotografií a vyštartovalo sa.

Akcia je ponímaná skôr ako diaľkový turistický pochod, čomu nasvedčovalo aj zloženie účastníkov. V bežeckej "uniforme" sme boli vrátane nás dvoch len piati, zvyšní účastníci boli nahodení turisticky, hoci tiež viac či menej miestami pobehli. S Katkou si želáme šťastnú cestu a v čele "peletónu" :D vybieham napred. Po chvíli ma dobieha ďalší bežec, Jaroslav, zlaďujeme tempo a dávame sa do reči. Dozvedám sa zaujímavosti z triatlonu Oravaman. S neveľkou stratou za nami je ďalší pár – bežec Rasťo so zdatnou bežkyňou, ktorej meno však nepoznám.

Inovecký maratón 2015 - Katka na prvom Inovci
Katka na prvom Inovci
Inovecký maratón 2015 - na červenej značke
Inovecký maratón 2015 - na červenej značke
Inovecký maratón 2015 - na červenej značke
Inovecký maratón 2015 - na červenej značke
Inovecký maratón 2015 - na červenej značke
Na červenej značke smerom dolu od chaty k motorestu

Po 50 minútach vybiehame z Dubodielskej strany prvýkrát na Inovec, je tam riadna hmla a celkom chladno, zbiehame rýchlo ku chate. Kolega si odkladá batoh s vecami na prezlečenie. Červenou značkou pokračujeme v zostupe k motorestu Radar. V klesaní nás dvojica za nami dohnala, na zelenú značku prechádzame v grupe. Ja využívam rovinku a ládujem sa ďatľami. Reč sa zvrtla na počet účastí, ja s kolegom Jarom priznávame, že ideme prvý krát. Rasťo z druhej dvojice hovorí, že 18-ty krát a dodáva: "Som si vymyslel, tak musím chodiť." :D Všetci sa smejeme a ja si vravím, že aspoň bude poznať trasu smerom na Selec, lebo tadiaľ som ešte nešiel.

Inovecký maratón 2015 - Na zelenej značke smerom hore ku chate
Inovecký maratón 2015 - Na zelenej značke smerom hore ku chate
Niekde tu v týchto pekných bučkoch pňoch Katku zavolala príroda :D
Inovecký maratón 2015 - Na zelenej značke smerom hore ku chate
Inovecký maratón 2015 - Na zelenej značke smerom hore ku chate
Otočka dolu na Radare a po zelenej smer druhý Inovec Inovecký maratón 2015 - Na zelenej značke smerom hore ku chate
Inovecký maratón 2015 - Na zelenej značke smerom hore ku chate
Inovecký maratón 2015 - Na zelenej značke smerom hore ku chate
Na zelenej značke kúsok pod chatou a v pozadí zúria snehy druhého Inovca

Začíname stúpať zelenou opäť hore a cítim, že tempo pre mňa nestačí, tak vybieham dopredu. Kolega ide so mnou a dvojicu nechávame za sebou. Ani sa nenazdám a sme zase na chate, dotankúvame si vodu. Chatári asi nie sú veľmi nadšení, že sa tam len tak miháme, tak vravím, že sa ešte vrátime a dáme čosi. Pokračujeme na druhý vrchol, kde sa medzitým prispawnol aj boss podujatia. Fotí a zapisuje medzičas, 2:35, 1:06 od Radaru. Ešte si ujasňujeme trasu pred nami a zbiehame z vrcholu smerom na Palúch. Trasa potom odbočuje doprava k horárni nad Selcom. Celkom šotoliny, potoky a bahná miestami. Pri horárni chrústam ďalšie ďatle a opäť stúpame. Po cyklotrase sa postupne dostávame na zelenú turistickú značku. Musím si vyklepať topánky, lebo v šotolinkách som do nich nabral kopy kamienkov a hliny. X-tý krát preklínam to, že nemáme návleky. Už tretie preteky od vtedy, čo sme si ich zabudli v našom druhom domove, Martine.

Inovecký maratón 2015 - Od chaty k vrcholu
Inovecký maratón 2015 - Od chaty k vrcholu
Inovecký maratón 2015 - Od chaty k vrcholu
Kúsok pod druhým vrcholom
Inovecký maratón 2015 - Katka na druhom Inovci
Katka na druhom Inovci

Kolega už s dychom nestačí, tak mu nakoniec utekám a tretíkrát prichádzam na vrchol Inovca s časom 3:48. Síce prvý spomedzi tohtoročných účastníkov, ale s vedomím, že sa nejedná o vyslovene bežeckú akciu a zároveň sa veľa borcov chystá v nedeľu do BA na ČSOB maratón, takže asi nebudú deň pred ním šaškovať na Inovci. Zbieham dolu na chatu a stretávam bežca Stana, ktorý potvrdzuje moju teóriu – je to minuloročný víťaz Inoveckého "maratónu" a tiež ide zajtra na ČSOB. Tak dnes len tak tréningovo 1x Inovec. :D

Na chate si dávam pivo, po chvíli prichádzajú aj Jaro a Stano, chvíľu sa v trojici rozprávame. Potom vyrážam Katke oproti. Stretávame sa kdesi v polke zelenej značky pred tretím vrcholom. Beriem si od nej foťák a spolu ideme nahor. Katka finišuje tretíkrát na Inovci s časom rovných 5 hodín.

Inovecký maratón 2015 - Na zelenej značke od horárne nad Selcom
Inovecký maratón 2015 - Na zelenej značke od horárne nad Selcom
Na zelenej značke od horárne nad Selcom, tu už idem spolu s Katkou Inovecký maratón 2015 - Katka na treťom Inovci
Katka na treťom Inovci
Inovecký maratón 2015 - Aj selfie musí byť
Aj selfie musí byť

Cestou mi hovorí, že sa jej išlo spokojne, hoci samej a že síce tempo nejako nehrotila, no ani neflákala. Kde sa jej dalo, aj do kopca bežala a všetky rovinky a klesania tiež. Niesla takmer celú cestu našu zrkadlovku a kde-tu sa zastavila, vybalila ju z ruksaku a pofotila, pokochala sa výhľadmi alebo si odskočila poza bučky, poza pne do kriakov, keď príroda zavolala. :D Na 1. vrchol vyšla za cca 01:02, na 2. od Radaru za 01:15 a na 3. od horárne nad Selcom približne tiež tak.

Inovecký maratón 2015 - Zostup k chate
Posledný zostup na chatu

Na Inoveckej chate si potom dávame čaj a nealko pivo, rozprávame sa s ďalšími bežcami. Od bossa fasujeme diplomy a dáva nám k nahliadnutiu aj výsledky minulých ročníkov. Zisťujem, že traťový rekord je 3:26. K tomu by som sa vari aj mohol časom priblížiť. :) Záleží však určite aj na počasí, veď niektoré ročníky bol hore aj meter snehu. :D

Inovecký maratón 2015 - Na Inoveckej chate
Na Inoveckej chate po dobehnutí

Dopíjame a lúčime sa, čaká nás od chaty ešte dobrých 8 km behom k autu do Dubodielu a neskôr cesta do Martina.

Inovecký maratón 2015 - Zostup do Dubodiela
Inovecký maratón 2015 - Zostup do Dubodiela
Zbeh do Dubodiela
Inovecký maratón 2015 - Dubodiel
Pekný kostolík v Dubodieli a frčíme domov
Petrík
Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram
Komentáre:
31-03-2015 20:06

Peter, vďaka za veľmi pekne napísaný článok. Katka, vďaka za krásne fotky. Som rád, že sa vám páčilo. Na prvú účasť, bez znalosti trasy, ste obaja podali veľmi slušný výkon. Dúfam, že sa na Inoveckom "maratóne" uvidíme aj o rok (a medzitým možno aj na nejakom inom podujatí).
04-04-2015 11:44

Rasťo, ďakujeme veľmi pekne, za komentár aj za samotné podujatie, určite sa radi ukážeme aj nabudúce, ak budeme môcť. :))
Informovať ma o nových komentároch
© 2020 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová