Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

Inov8 Mud-claw 300 – prvé dojmy

Autor: Petrík Dátum: 24.10.2014 Zobrazenia: 351 x

Konečne nám prišla očakávaná zásielka bežeckých črievic, dvoje pre Katku a pre mňa Mud-clawy. Hneď na ďalší deň sa naskytla výborná príležitosť na odskúšanie, lebo celú noc pršalo a v priebehu dňa sa vyčasilo a vykuklo aj slnko. Vybrali sme sa tréningovo na Ostrý vrch pri Trenčíne.

Prvý dojem pri obutí bol, že tá päta je dosť vysoká – ja som už tak zžitý s nulovým dropom Merrel Trail glove, že už aj týchto 6 mm cítim. Nevadí, vyskúšam a prípadne to zrežem. Prvý úsek asfaltka, ach jaj. Snažím sa ísť aspoň poza krajnicu, nech ich zbytočne nederiem. Nasleduje kamenistá lesná cesta, tam to drží, ale to by asi všetko. Vyššie konečne vychádzam na lúku a rozblatenú cestu. Ani sa nesnažím obchádzať kaluže, valím rovno cez najväčšie blato.

Črievice nezahanbujú svoje meno, v bahne, kalužiach a mokrej tráve držia ako kliešť, noha neuchádza. Ani náznak šmýkania v prudkých stúpaniach. Tesne pod vrcholom je stupák s mokrými koreňmi a napadaným lístím. Dokonca aj na tých koreňoch to drží. Paráda.

Hore trocha vydýchať, Katka aj prezliecť do suchého a bežíme dole. Tak to som zvedavý, hore by som to dal aj v Merreloch (tie sa šmýkajú dosť, ale aj tak na ne nedám dopustiť), ale nadol sa ukáže. Blato, lístie, korene, nič ma nespomalí, v nohách mám istotu. Super. Jediný problem sú väčšie sklaly, keď na ne skúšam doskočit až tak to nedrží. Nuž čo som čakal, podrážka je predsa len dosť tvrdá – ale snáď aspoň dlhšie vydrží. Takže na mokrú Tatranskú žulu ich asi nosiť nebudem, ale na jesenné blativé traily pecka.

Prídeme domov, hneď beriem do ruky náradie a zrezávam milimetre zo zadných štupľov a s pomocou zapaľovača a orezávatka uberám aj z vložiek pod pätou. Obúvam, no hneď mám z toho lepší pocit. Čím skôr to vyskúšať pri behu.

Ďalší deň prichádzam z práce neskoro, je zima a prší, nakoniec sa nedokopeme kamsi ísť. Na ďalší deň sú podmienky značne lepšie, vyberáme sa k vodnej nádrži Prusy pri Bánovciach.

Na začiatku je tem zase asfaltka, potom prechádzame do pekného jesenného lesného trailu. Prevýšenia síce nie sú veľké, ale beží sa príjemne. Znížená päta sa mi osvedčuje, nemusím až tak klopiť chodidlá aby som dopadal na prednú časť. Cítiť to hlavne dolu kopcom.

Jediné, čo mi zatiaľ kazí dojem, že sa mi zdajú celkovo trochu tvrdé a neohybné na nohe, ale to sa snáď rozchodí. Momentálne prevláda spokojnosť a dúfam vo veľa príjemných kilometrov.

Petrík
Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram
Komentáre:
11-08-2016 12:02

test
11-08-2016 12:03

test2
Informovať ma o nových komentároch
© 2020 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová