Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

Pár tipov k nastaveniu Labiek

Autor: Petrík Dátum: 6.10.2016 Zobrazenia: 592 x

Pomerne často sa stretávame s otázkami, ako správne nastaviť popruhy na sandáloch - hlavne Luna. Tento článok je primárne zameraný na naše sandále - Labky - ale poznatky sa dajú aplikovať aj na Luny.

Najprv popíšem, v ktorých miestach sa dajú meniť dĺžky jednotlivých častí popruhov. V prvom rade je to "pracka" - resp. nastavovací mechanizmus vytvorený z popruhu samotného. S takýmto riešením som prišiel z dôvodu zjednodušenia výroby a zároveň sa mi ešte nepodarilo zohnať žiadny polotovar, ktorý by bol na to vhodný. Funkcia je trochu neštandardná a môže byť na prvý pohľad mätúca - ako to teda funguje?

nastavovacia pracka - funkcia
Schématický nákres
nastavovacia pracka - funkcia
A realita - popruh uvoľnený a pohyblivý ...
nastavovacia pracka - funkcia
... a pevne utiahnutý

Z obrázkov je zrejmé, na čo tam je ten malý skrútený kúsok popruhu - práve zaň treba zatiahnuť, keď chcete celý popruh uvoľniť. Pre opätové dotiahnutie je treba spoločne potiahnuť obidva konce popruhu do opačnej strany.

Ďalšie dôležité body sú dve miesta, v ktorých popruh prechádza podrážkou. Tam nie je nijako pevne ukotvený, po obutí drží pevne len vďaka skríženiu. Keď však skrížený nie je, dá sa v otvore voľne pohybovať.

nastavenie popruhu v otvoroch podrážky

Tretie a posledné miesto nastavovania je pri popruhu, ktorý vedie cez priehlavok. Ten je z jednej strany napevno a z druhej je na jednoduchý uzol, ktorý sa dá ľahko rozviazať a nastaviť podľa potreby. Po chvíli nosenia sa na popruhu "usadí" a drží. Mne sa osvedčilo používať úplne základný uzol, ak Vás napadne iný spôsob viazania, kľudne ho použite.

nastavenie popruhu na priehlavku

Tak teraz už vieme ako meniť dĺžky popruhov. Teraz sa poďme pozrieť na to, čo sa vlastne snažíme tými zmenami dosiahnuť. Podľa mňa je veľmi dôležitý sklon popruhu medzi prstami. Ja osobne ho mám nastavený kolmo hore - či už na Labkách alebo Lunách, pretože keď som ho mal došikma - či už na jednu alebo druhú stranu, nebolo to komfortné. O čom vravím, bude zrejmejšie z obrázku - hore sú popruhy viac či menej došikma smerom k vonkajšej hrane, dole je fotka tých mojich.

nastavenie popruhu medzi prstami

Zmenou vzájomného pomeru dĺžok označených zelenými šípkami je teda možné zmeniť náklon popruhu medzi prstami (oranžovou). Toto isté platí aj pre Luna sandále, ale pracka musí byť stiahnutá čo najviac vpredu (opäť si to môžete porovnať na obrázku vyššie).

nastavenie popruhu medzi prstami

Samozrejme, nebránim nikomu nosiť to inak, ale moje odporúčanie je nastaviť to kolmo. Ďalším parametrom, ktorý chceme správne doladiť, je celková dĺžka pre chodidlo:

nastavenie celkovej dĺžky

Tá by mala byť nastavená "takmer pevne" - t. j. aby tam chodidlo presne vošlo, ale aby malo trošíčku vôle pre pohyb. Prebytočná dĺžka pri nastavovaní sa "schová" alebo ju naopak získame z/do voľného konca popruhu (červenou). Príliš pevné nastavenie spôsobí diskomfort medzi prstami, lebo bude tlačiť, veľká vôľa sa zase prejaví v stúpaniach - chodidlo bude vybiehať dozadu. Približná kontrola je taká, že keď na neobutej sandáli potiahnete popruh čo ide okolo päty dozadu, tak by nemal presahovať zadnú hranu podrážky.

Popruh okolo priehlavku býva najmenej problematický, ten sa len zatiahne, keď je sandála obutá - opäť nie príliš pevne, ani veľmi voľne. Jeho úlohou je len zabrániť skĺznutiu popruhu z päty.

No a to je z teórie v zásade všetko - v praxi sa jednoducho treba snažiť zároveň zachovať správny sklon medzi prstami a celkovú dĺžku. Treba však brať ohľad aj na to, že popruh samotný sa zo začiatku trochu natiahne kým sa usadí v ohyboch, kríženiach a uzloch. Chvíľu to proste bude trvať, kým sa Vám podarí nájsť to správne nastavenie pre Vaše chodidlo - obzvlášť, ak sa s tým stretávate po prvýkrát. Takže obuť, prejsť pár sto metrov, zvážiť, kde je čo voľné a čo naopak tlačí, vyzuť a poupraviť. Bude to určite treba viac ráz zopakovať, ale výsledok bude stáť za to.

Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram
Komentáre:
Informovať ma o nových komentároch
© 2020 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová